Cuma - 03 Temmuz, 2026 16-Muharram-1448

Namaz Vakitleri Nowy Targ

Doğru İslami namaz vakitleri Nowy Targ doğrulanmış astronomik hesaplamalara dayanarak

Nowy Targ
16-Muharram-1448
Hesaplama Yöntemi

Muslim World League (MWL)

Saat Dilimi

Europe/Warsaw

Bugünün Namaz Vakitleri

İmsak
Güneş
(Namaz vakti değil)
04:39 ÖÖ
Öğle
12:45 ÖS
İkindi
05:03 ÖS
İkindi (Hanafi)
06:16 ÖS
Akşam
08:54 ÖS
Yatsı
12:03 ÖÖ

Namaz Vakitleri Temmuz 2026 Nowy Targ

Tarih Gün İmsak Güneş Öğle İkindi İkindi (Hanafi) Akşam Yatsı
01 Tem Çar 04:37 ÖÖ 12:45 ÖS 05:03 ÖS 06:17 ÖS 08:55 ÖS 12:09 ÖÖ
02 Tem Per 04:38 ÖÖ 12:45 ÖS 05:03 ÖS 06:17 ÖS 08:54 ÖS 12:06 ÖÖ
03 Tem Bugün Cum 04:39 ÖÖ 12:45 ÖS 05:03 ÖS 06:16 ÖS 08:54 ÖS 12:03 ÖÖ
04 Tem Cts 04:40 ÖÖ 12:46 ÖS 05:03 ÖS 06:16 ÖS 08:54 ÖS 12:00 ÖÖ
05 Tem Paz 04:40 ÖÖ 12:46 ÖS 05:03 ÖS 06:16 ÖS 08:53 ÖS 11:58 ÖS
06 Tem Pzt 04:41 ÖÖ 12:46 ÖS 05:03 ÖS 06:16 ÖS 08:53 ÖS 11:55 ÖS
07 Tem Sal 04:42 ÖÖ 12:46 ÖS 05:03 ÖS 06:16 ÖS 08:52 ÖS 11:52 ÖS
08 Tem Çar 12:57 ÖÖ 04:43 ÖÖ 12:46 ÖS 05:03 ÖS 06:16 ÖS 08:52 ÖS 11:49 ÖS
09 Tem Per 01:07 ÖÖ 04:44 ÖÖ 12:46 ÖS 05:03 ÖS 06:15 ÖS 08:51 ÖS 11:46 ÖS
10 Tem Cum 01:14 ÖÖ 04:45 ÖÖ 12:46 ÖS 05:03 ÖS 06:15 ÖS 08:50 ÖS 11:44 ÖS
11 Tem Cts 01:20 ÖÖ 04:46 ÖÖ 12:47 ÖS 05:02 ÖS 06:15 ÖS 08:50 ÖS 11:41 ÖS
12 Tem Paz 01:26 ÖÖ 04:47 ÖÖ 12:47 ÖS 05:02 ÖS 06:14 ÖS 08:49 ÖS 11:38 ÖS
13 Tem Pzt 01:30 ÖÖ 04:48 ÖÖ 12:47 ÖS 05:02 ÖS 06:14 ÖS 08:48 ÖS 11:35 ÖS
14 Tem Sal 01:35 ÖÖ 04:49 ÖÖ 12:47 ÖS 05:02 ÖS 06:14 ÖS 08:47 ÖS 11:32 ÖS
15 Tem Çar 01:40 ÖÖ 04:50 ÖÖ 12:47 ÖS 05:02 ÖS 06:13 ÖS 08:46 ÖS 11:29 ÖS
16 Tem Per 01:44 ÖÖ 04:51 ÖÖ 12:47 ÖS 05:01 ÖS 06:13 ÖS 08:45 ÖS 11:26 ÖS
17 Tem Cum 01:48 ÖÖ 04:52 ÖÖ 12:47 ÖS 05:01 ÖS 06:12 ÖS 08:44 ÖS 11:23 ÖS
18 Tem Cts 01:52 ÖÖ 04:53 ÖÖ 12:47 ÖS 05:01 ÖS 06:12 ÖS 08:43 ÖS 11:21 ÖS
19 Tem Paz 01:56 ÖÖ 04:54 ÖÖ 12:47 ÖS 05:01 ÖS 06:11 ÖS 08:42 ÖS 11:18 ÖS
20 Tem Pzt 01:59 ÖÖ 04:55 ÖÖ 12:47 ÖS 05:00 ÖS 06:11 ÖS 08:41 ÖS 11:15 ÖS
21 Tem Sal 02:03 ÖÖ 04:57 ÖÖ 12:48 ÖS 05:00 ÖS 06:10 ÖS 08:40 ÖS 11:12 ÖS
22 Tem Çar 02:07 ÖÖ 04:58 ÖÖ 12:48 ÖS 05:00 ÖS 06:09 ÖS 08:39 ÖS 11:09 ÖS
23 Tem Per 02:10 ÖÖ 04:59 ÖÖ 12:48 ÖS 04:59 ÖS 06:09 ÖS 08:38 ÖS 11:06 ÖS
24 Tem Cum 02:14 ÖÖ 05:00 ÖÖ 12:48 ÖS 04:59 ÖS 06:08 ÖS 08:37 ÖS 11:03 ÖS
25 Tem Cts 02:17 ÖÖ 05:02 ÖÖ 12:48 ÖS 04:58 ÖS 06:07 ÖS 08:35 ÖS 11:00 ÖS
26 Tem Paz 02:20 ÖÖ 05:03 ÖÖ 12:48 ÖS 04:58 ÖS 06:07 ÖS 08:34 ÖS 10:58 ÖS
27 Tem Pzt 02:24 ÖÖ 05:04 ÖÖ 12:48 ÖS 04:57 ÖS 06:06 ÖS 08:33 ÖS 10:55 ÖS
28 Tem Sal 02:27 ÖÖ 05:06 ÖÖ 12:48 ÖS 04:57 ÖS 06:05 ÖS 08:31 ÖS 10:52 ÖS
29 Tem Çar 02:30 ÖÖ 05:07 ÖÖ 12:48 ÖS 04:56 ÖS 06:04 ÖS 08:30 ÖS 10:49 ÖS
30 Tem Per 02:33 ÖÖ 05:08 ÖÖ 12:48 ÖS 04:56 ÖS 06:03 ÖS 08:29 ÖS 10:46 ÖS
31 Tem Cum 02:36 ÖÖ 05:10 ÖÖ 12:47 ÖS 04:55 ÖS 06:02 ÖS 08:27 ÖS 10:43 ÖS
01 Ağu Cts 02:39 ÖÖ 05:11 ÖÖ 12:47 ÖS 04:54 ÖS 06:01 ÖS 08:26 ÖS 10:40 ÖS
02 Ağu Paz 02:42 ÖÖ 05:12 ÖÖ 12:47 ÖS 04:54 ÖS 06:00 ÖS 08:24 ÖS 10:38 ÖS
03 Ağu Pzt 02:45 ÖÖ 05:14 ÖÖ 12:47 ÖS 04:53 ÖS 06:00 ÖS 08:23 ÖS 10:35 ÖS
04 Ağu Sal 02:48 ÖÖ 05:15 ÖÖ 12:47 ÖS 04:52 ÖS 05:59 ÖS 08:21 ÖS 10:32 ÖS
05 Ağu Çar 02:51 ÖÖ 05:17 ÖÖ 12:47 ÖS 04:52 ÖS 05:58 ÖS 08:19 ÖS 10:29 ÖS

Namaz Bilgileri Nowy Targ

İslami namaz vakitleri, Kıble yönü ve ibadet programı için kapsamlı rehber.

Nowy Targ için namaz vakitleri, Muslim World League (MWL) yöntemine dayalı doğrulanmış astronomik hesaplamalar kullanılarak belirlenir. Hesaplamalarda güneşin konumu, Nowy Targ’in coğrafi koordinatları ve Europe/Warsaw saat dilimi dikkate alınarak doğru günlük namaz vakitleri sağlanır.

Bugünün Namaz Özeti

Bugün namaz vakitleri Nowy Targ:

İmsak:
Öğle: 12:45 ÖS
İkindi: 05:03 ÖS
Akşam: 08:54 ÖS
Yatsı: 12:03 ÖÖ

Yarının Namaz Özeti

Yarın namaz vakitleri Nowy Targ:

İmsak:
Öğle: 12:46 ÖS
İkindi: 05:03 ÖS
Akşam: 08:54 ÖS
Yatsı: 12:00 ÖÖ

İmsak Namaz Nowy Targ ()

İmsak namazı gerçek şafakta başlar ve güneş doğumunda biter. Günün ilk namazıdır.

Öğle Namaz Nowy Targ (12:45 ÖS)

Öğle namazı güneşin tepe noktasını geçtikten sonra başlar ve öğle namazıdır.

İkindi Namaz Nowy Targ (05:03 ÖS)

İkindi namazı öğleden sonra gölgeler uzamaya başladığında başlar.

Akşam Namaz Nowy Targ (08:54 ÖS)

Akşam namazı güneş battıktan hemen sonra başlar.

Yatsı Namaz Nowy Targ (12:03 ÖÖ)

Yatsı namazı batı gökyüzünden alacakaranlık kaybolduğunda başlar.

Cuma Namazı Nowy Targ

Cuma namazı, Müslüman erkekler için Cuma günleri öğle namazının yerine geçer ve kadınlar için tavsiye edilir.

Cuma namazı vakti: 12:45 ÖS (öğle namazı ile aynı)

Sık Sorulan Sorular

Namaz vakitleri ve İslami ibadet hakkında yaygın sorular

Nowy Targ, Malopolskie, Polonya için namaz vakitleri nasıl hesaplanır?

Nowy Targ, Malopolskie, Polonya için namaz vakitleri, güneşin ufka göre konumuna dayanan kesin astronomik hesaplamalar kullanılarak hesaplanır. isubqo'da, doğru namaz vakitlerini sağlamak için Nowy Targ, Malopolskie, Polonya'ın coğrafi koordinatları, rakımı ve Europe/Warsaw saat dilimi dikkate alınarak Muslim World League (MWL) yöntemi kullanılır.
Nowy Targ, Malopolskie, Polonya'da namaz vakitleri Muslim World League (MWL) yöntemi kullanılarak hesaplanır. Bu hesaplama standardı yaygın olarak kabul edilir ve bu bölgede yaygın olarak uygulanan İslam hukuku ilkelerini takip eder.
Nowy Targ, Malopolskie, Polonya için namaz vakitleri kesin coğrafi koordinatlar kullanılarak hesaplanır. Nowy Targ, Malopolskie, Polonya içinde belirli bir mahalle veya bölgedeyseniz, tam konumunuza ve rakıma bağlı olarak vakitler hafifçe değişebilir (genellikle 1-2 dakika içinde). Maksimum doğruluk için yerel cami duyuruları da takip edilebilir.
Evet, dünyanın dönüşü ve gün ışığındaki mevsimsel değişiklikler nedeniyle Nowy Targ, Malopolskie, Polonya'da namaz vakitleri günlük olarak değişir. Bu değişiklikler genellikle küçüktür, genellikle günde 1-2 dakikadır ve tamamen normaldir.
İslam hukukuna göre, Şafi, Maliki ve Hanbeli mezhepleri İkindi'yi bir nesnenin gölgesi kendi uzunluğuna eşit olduğunda hesaplarken, Hanefi mezhebi İkindi'yi gölge nesnenin uzunluğunun iki katı olduğunda hesaplar. Sonuç olarak, Hanefi İkindi namaz vakti genellikle Şafi İkindi'den 15-20 dakika daha geçtir.
Bir namaz kaçırılırsa, hatırlandığı anda kılınmalıdır. İslami öğretiler, kaçırılan namazların hala farz olduğunu ve derhal kaza edilmesi gerektiğini vurgular.
Evet, kaçırılan farz namazlar (Kaza) herhangi bir zamanda kılınabilir. Mekruh (hoş karşılanmayan) zamanlar esas olarak nafile namazlar için geçerlidir, kaçırılan farz namazların kazası için değil.
Astronomik hesaplamalara dayandığından Nowy Targ, Malopolskie, Polonya'da Ramazan ayında namaz vakitlerinin kendisi değişmez. Ancak, Fajr orucun başlangıcını ve Akşam orucun açılma zamanını işaretlediği için Ramazan ayında namaz vakitleri özellikle önemli hale gelir.
Nowy Targ, Malopolskie, Polonya'dan Kıble yönü, kuzeye göre saat yönünde yaklaşık 143 derecedir. Bunu pusula, Kıble yönü aracı veya yerel caminizin rehberliğini kullanarak belirleyebilirsiniz.